Diskuzní fórum idoom.cz a doom3.cz

Hlavní diskuse české doom komunity
Právě je sob říj 20, 2018 10:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Doom VS. Duke Nukem 3D
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 4:04 pm 
*Sběhlá člen*
*Sběhlá člen*

Poslední dobou se tady moc neděje tak bych rád nakopl diskuzi na téma dvou velkých 3D legend - Doom a Duke Nukem 3D.
Je samozřejmě jisté, že největší legendou co se týče 3D her byl jedině Doom, nicméně další velkou legendou byl určitě Duke Nukem 3D. Ten přinesl 3D hernímu světu zcela nový engine s množstvím featur, a to například možnost více pater nad sebou (prolínáním sektorů, pomocí spritů nebo teleportů), možnost nakloněných podlah, vybourávání zdí, ničení věcí nebo interakce s věcmi (používání záchodů, rozdávání peněz prostitutkám) a tak dále. V době vydání Duka to určitě byly žhavé novinky a hodně lidí to muselo bavit. Duke byl taky plný humoru a fakt dost se mi líbí Dukovy hlášky (musí jich tam být snad desítky).
Jenomže ať tady neurážím Dooma, musím tady zmínit i stinné stránky Duke Nukem 3D. Dle mého názoru má Duke Nukem o něco horší hratelnost než Doom. Například v Duke Nukem je podstatně méně druhů monster než v Doom2. Také mi přijde, že chování monster v Dukovi je uděláno hůře než v Doomovi (monstra jsou tam více "hrrr hrrr", velmi rychle vám dokážou ubrat životy a navíc mi přijde že méně inteligentně si k vám nachází cestu) a podobně jsou na tom zbraně (např. RPG dokáže na jeden zásah zlikvidovat většinu monster). Taky prostředí v Dukovi mi někdy přijde docela "šedivé", chybí mi tam zelené textury.
Dost ale srovnávání her, rád bych věděl vaše názory na tyto dvě hry, zda jste hrávali více Dooma nebo Duka apod.
Já jsem samozřejmě jednu dobu (je to už pár let) měl období kdy mě Duke Nukem fakt hodně bavil a hrál jsem ho hodně (dokonce jsem vytvořil jednu vlastní mapu, editor do Duka samozřejmě měl 3D mód *heč*), ale Doom mě teď oslovil daleko více, sice nemá tolik featur jako Duke, ale zase se líp hraje a stejně teď existuje spousta moderních portů s dobrými featurami (např. GZdoom). Nesmím ani zapomenout na Heretica a Hexena, které jsem taky hodně hrával už jako malý (u mě Doom přišel až po nich).

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]