Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Reportáž z Idoom´s Birthday Party 2008

[ Twister ] [ 23.11.2008 ]

Na podzim roku 2008 uplynulo 10 let od chvíle, kdy světlo světa poprvé spatřila stránka o doomu na které se právě nyní nacházíte. Plán na uspořádání výroční lan akce se urodil již někdy na jaře a byl společným dítkem smashe a twistera. Zhruba dva měsíce před začátkem akce začalo bližší plánování celé akce. Domluvili jsme se na tom, že lanka by měla mít jistý řád, což jsme vyřešili vyhlášením duelového turnaje. Zároveň se nám líbila myšlenka jakési fun části, kterou nám pomohl vyřešit contest v singlu a klasický maso. A jak to tedy o víkendu 17. – 19. října 2008 vypadalo?

 • oficiální název: Idoom´s Birthday Party 2008
 • datum konání: 18.10.2008 (10:00) – 19.10. 2008 (6:00)
 • místo konání: herna BATTLEZONE, Myslíkova 23, Praha 1
 • vstupné: 320,- Kč (24h), 240,- Kč (do půlnoci)
 • počet hráčů: 20
 • organizátoři: Twister, smash, Darg
 • výsledky: Tabulka v Excelu, obrázky:
1on1 - Základní skupiny 1on1 - Pavouk play off Contest singl Maso
Základní skupiny Pavouk Play-off Contest singl Maso


Pátek | Sobota | 1on1 tourny | Contest singl | Maso | Fotogalerie | DemaPátek

Páteční pracovní odpoledne se linulo šnečím tempem, když se konečně ve dveřích objevil Zuljin. Přerušil tak další kolo v šipkách, který jsme hráli s kolegou a já byl nucen konstatovat, že opět dostal sadičku... Sraz s vainem se měl uskutečnit v Jihlavě u benzinky ONO ve 4 hodiny odpoledne. Nakonec se nám povedlo trošku se opozdit, ale musel jsem nutně koupit desky na prezenčku, ale hlavně toaleťák pro Drazu (pojistka kdyby se mnou hrál ve skupině:). Poprvé jsem jel na lanku autem a dokonce i se šoférem. Té funkce se ujal vain, jež razil cestu až z Třince. K dispozici dostal nablejskaný Clio od své matinky, se kterým v následujících okamžicích dokázal předjíždět bavoráky, mercedesy a samozřejmě poršáky. V Praze se nám podařilo náhodně zaparkovat kousek od Raiderova příbytku, což sem se dozvěděl až druhý den ráno...

Dovede si dnes ještě někdo představit lanku bez uvítací páteční kalby? Já ne. A tak se letos hledalo místo, kam se smečka doomerů sleze a udělá útratu. Nakonec si výběr hospy vzal na starost Titan a zabukoval plzeňskou pivnici U Hrocha, která se pyšní kvalitním pivkem a nekvalitní obsluhou. Bohužel jsme měli rezervováno zhruba 20 míst, což se po hromadném odlogu lidí z lanky stalo nedosažitelným počtem. Zhruba ve 20:00 nás tam totiž bylo 10. Až později dorazily další posily, nicméně to bylo už v době, kdy jsme se museli sesednout k jednomu stolu a trpět ožralo-stupidní hemzy naší dvorní servírky. Tato mutace vychlastaný krávy a buldozeru nás provázela celým zbytkem večera a některé prý i později strašila ve snech.

Brutal obsluha

Nakonec se v hospodě vyskytli tito lidé: Draza, Sizrdern, markub, kelvin, Darg, Bubuss, Twister, vain, Zuljin, Firestone, Method, Gusta, Damned, nehumanoid, ufon a Raiderr. Zpět k obsluze, zmiňovaný hybrid zhruba na sklonku 50. roku života a smrti měl nejspíš špatný den a dával to vědět celýmu našemu doomerskýmu stolu. Jednu chvíli už Bubuss začal tahat z batohu příruční raketomet s tím, že daný problém vyřeší jednou provždy, ale žízeň nakonec zvítězila a tato paní nosila pivko dál (a stále pomaleji).Já si mezitím poklábosil s Firestonem o obláčku, doomu a idoomu, s Bambusem o legendárním vtípku s klanem Idols, s Drazou o tom jak dostane na prdel a se sízrem o nákých kravinách:). O půl dvanácté přišlo na řadu placení, které se tentokrát stalo příjemným překvapením. V první řadě nepřišla naše oblíbená paň máma, ale normální milá servírka. Druhou dobrou zprávou bylo, že jsem neplatil 6 piv, ale jedno, což mi bylo trochu blbý a tak sem zaplatil nějaký jídlo, který zbylo na lístku. Jelikož jsem platil jako poslední, Bubuss nemusel platit vůbec nic, protože už prostě nebylo co platit. Nejeden doomer si tak mohl zavzpomínat na Smetánku, kde se poslední platící stával nedobrovolným sponzorem této restaurace. Lístky čítající třeba 20 – 30 neplacených piv bych nepřál platit nikomu. Suma sumárum: vyměňte tu babu a bude to ok.

Zhruba o půlnoci nás (mě a Zuljina) Raiderr nasměroval ke svému domovu, kde jsme měli tu čest přespat. V těchto chvílích už díky smashovi běžel nový design idoomu, který jsme zkoukli a šli spát. Raiderr nás pohostil houstičkama, a protože nebyli doma ani jeho rodiče ani titan, dostali jsme k dispozici i vlastní postele. Prostě komfort.

Sobota

Chyba v komunikaci zapříčinila, že budík se spustil o hodinu dřív. Aspoň zbyl čas pořádně zaneřádit raiderovi hajzl. Po tomto intermezzu přišla na řadu snídaně a debatka o přátelích a simpsnech (znáte toho kovboje ze simpsnů: hí há 1, 2, 3, 4). Cestou jsme nabrali Dandyho a srali si to k herně. Metrem jsme bezpečně projeli na černo. Pro tuto variantu jsem se rozhodl po páteční zkušenosti, kdy se mi povedlo ztratit jízdenku někde mezi první a druhou zastávkou metra. Do Battlezony se nám podařilo dostat něco kolem 10. hodiny. Na místě už bylo několik lidí včetně smashe a Darga. Nic nebránilo tomu pomalu rozjíždět lanku...

Zhruba kolem jedenácté už bylo v herně asi 15 doomerů, což bylo oproti původním předpokladům chabé číslo. Z původních 29 registrovaných hráčů se jich totiž hned 9 pár dní před lankou omluvilo. Ale zpět k akci: přistoupilo se k losování duelového turnaje. Čtveřice nasazených (Raiderr, Twister, vain a Kelvin) měla jasně dané skupiny, které doplnili ostatní doomeři. Velmi zajímavé rozlosování měla skupina B (Twister, Darg, x-jack a markub) a C (vain, hokis, Zuljin a pipicz). Ihned po rozlosování se začal odehrávat turnaj, na jehož vítěze čekaly nablýskané poháry.

1on1 tourny

Skupinu A vyhrál s přehledem Raiderr, který měl patrně nejlehčí los. Z druhého místa postoupil Dandy. To druhá skupina byla zajímavější. Já jsem byl rád, že jsem si opět mohl zahrát s x-jackem a když se nad tím zamyslím, tak spolu hrajeme snad na každý akci. Letos však bylo vidět, že jack už opravdu dlouho nehrál a tomu odpovídaly i jeho výsledky. Žádné jednofragové rozdíly a zápas brnkající na nervy se nekonal. Doufám, že příště bude. O vítězství ve skupině jsem se popral s Dargem. Myslím, že oba aktéři si dobře uvědomovali fakt, že poražený vyfásne v pavoukovi vaina, což znamenalo téměř jasnou stopku... Jeden z nejvyrovnanějších zápasů lanky nakonec patřil Dargovi, který zvítězil 40:37.

Skupina C odstartovala největším překvapením lanky a sice vítězstvím hokise nad vainem (40:34). Všem musí být ale jasné, že vain ještě zdaleka nebyl rozehranej a svou smrtící brokovnici zatím jen zaměřoval. Hokis měl ale touto výhrou našlápnuto k vítězství ve skupině a lepší pozici v pavouku. Cestu mu ale překazil už jeho bratrovražedný souboj se Zuljinem, ve kterém nakonec překvapivě vyhrála mladá krev v poměru 40:35. Vain poté porazil Zuljina a byl tu problém, protože všichni 3 měli stejně bodů. Nakonec jen díky skóre vyhrál skupinu vain před hokisem. Zuljin měl obrovskou smůlu, ale i to k lan(m)kám patří.

Skupina D měla jediného favorita a tím byl Draza. Ostatní doomeři (smash, kelvin a bubuss-jr) nepatří k silným duelistům. Draza svou roli splnil a skupinu vyhrál. Druhé místo si nakonec vybojoval Kelvin.

Základní skupiny tak byly dohrány a na řadu přišlo hromadné focení. V herně bylo moc málo místa a proto někoho napadlo se vyfotit u popelnic před vchodem. Upgrade nápadu: fotit se jednotlivě v popelnicích se však už s tak velkým nadšením nesetkal. Řekl bych, že tyto skvostné nápady mohl vymyslet jen Method nebo sneak, ale ani jeden ještě na akci nebyl. Divné... První zmiňovaný nakonec vůbec nedorazil (prý kvůli práci, ale já myslím že v tom byly střevní potíže:). Stativ v podobě kontejneru na plasty byl připraven a tak mohlo vzniknout jediné společné foto z lanky. Několik osob na fotce chybí: ufon nemá fotogenickej obličej, takže jsme ho radši zamkli na hajzlu a markub s Bubussem byli tuším někde na jídle.

Contest singl

Po focení přišla na řadu patrně nejlepší část lanky, kterou se podle mě stal contest v singlu. Plán byl takový, že v určitou čas se zveřejní wad a mapa, která se bude hrát a jedinci přihlášení do contestu budou mít hodinu na to zajet co nejrychlejší čas. Contest měl pod patronací smash, jakožto jediná osoba, která mapu znala. Po nastavení prboomu na všech počítačích (intermezzo s ufonovým stěžováním si na prboom-plus vypustím:) bylo možno vše odstartovat. Dostali jsme za úkol projet mapu číslo 14 z wadu Dmonfear (download). Klávesnice začaly brknat, ufon nadávat. Atmosféra byla v této části lanky patrně nejdoomovější a já si tu hoďku fakt užíval. Pamatuju si hysterické ufonovy výkřiky, cituji:

„chcípni zmrde“
„no to je čurák“
„Uuuuuuhni“

a dále pipiczovi nadšené výlevy, které zchlazoval Draza. Ten si už potajmu sušil svoje 17 vteřinový demo, díky kterému singl contest vyhrál. Jako první totiž začal mapku obíhat zvenku a neběhal skrz vřavu jako většina ostatních. Podobnou cestu volil posléze i Darg a Venca, ale lepšího času už nedosáhli. P.S. Ufonův zmrd nechcíp, takže to bylo za 21 vteřin.

Pořadí contestu:

1. místo: Draza 17.97
2. místo: hokis 19.57
3. místo: Darg 19.71
4. místo: pipicz 19.83
5. místo: Twister 20.83
6. místo: ufon 21.03
7. místo: Venca 21.69

Pavouk 1on1 turnaje

Po vyhlášení výsledků a předání sošky vítezi singlu mohl směle pokračovat duelový turnaj, konkrétně vyřazovací částí. Čtvrtfinálové zápasy slibovali zajímavou podívanou. Raiderr si celkem lehce poradil s Kelvinem (50:22) a Draza s Dandym (50:33). Darg přemohl hokise (50:37) a vain mě (50:37). Semifinálové dvojice tvořili Raiderr s Dargem a vain s Drazou. Darg nakonec porazil Raiderra (50:45) a vain sundal Drazu (50:33). Právě haluzák Draza potom zvítězil v nejlepším zápase lanky, když o 1 frag porazil Raiderra. Finále se potom stalo spíše hrou kočky s myší, když vain uštedřil Dargovi těžkou prohru (50:27), ale jak potom sám řekl: „snažil jsem se“.

Pořadí duelového turnaje:

1. místo: vain
2. místo: Darg
3. místo: Draza

Maso

Po odehrání duelového turnaje se přikročilo k poslední oficiální náplni lanky, kterou bylo maso. Hrála se mapka z gpdmmaps.wad, konkrétně mapa číslo 32 (Bahdko). Do brutální řežby se nakonec zapojilo 12 hráčů a po 20 minutách se ukázalo, že cenu v podobě vynikajících klobásek si odnese Draza. Celkové pořadí masa můžete omrknout v přiloženém screenu na začátku reportu.

Pořadí FFA:

1. místo: Draza 270 fragů
2. místo: Darg 248 fragů
3. místo: hokis 242 fragů

Poháry a další ceny byly rozdány, což znamenalo volnou zábavu a bohužel i první odpadlíky. Pamatuji si, že asi ve 20:00 nás opustil smash, loučení bylo dojemné, slzy tekly v proudech, krev taky. Smashův odchod z lanky byl jedním ze silných okamžiků celé akce. Co dál? Hrálo se, pařili sme CTFko, pamatuju si na warcraft s raiderem, vencou, kelvinem a Zuljinem. V hluboké noci jsme rozehráli Counter-strike. Potom jsme měli takovej PRE koutek, kde jsme omrkli (starý newsky). Hráli sme fotbálek PRE (Twister, hokis) vs SM (Darg, Draza). Výsledek není důležitý (brutální výhra PRE:). Myslím, že se všichni bavili do sytosti.

Kolem třetí hodiny ranní se sneak skácel pod stůl a usnul. Nakonec se ale ukázalo, že pouze sbíral síly na jeho proslulé činy a hlášky. O půl pátý nás opustil Draza se sízrem a v herně zbyl pouze Darg, Zuljin, hokis, vain, sneak a já. Zhruba o půl šestý jsme celou akci ukončili probuzením sneaka a vydali se na cestu domů. Cestou jsme potkali cikánku, která na něj hejkla: „nechceš ganju?. „ Sex? Na ten nemám náladu“. Ne sex, ganju more! hehe, radši jsme přidali do kroku, a sneak nás bavil dál. V metru jsme se rozloučili s Dargem a potom i se sneakem a vydali se na konečnou cestu domů. Auto jsme našli v neporušeném stavu, vain to rozžhavil, ale po pár kilometrech už jsme stáli na benzíně a ládovali do sebe bagety a kafe. O půl osmý jsme přijeli do Jihlavy, kde jsem si vystoupil a šel za svou milou (překvapivě sem moc nezabodoval a hned usnul). Vain se pak ještě vydal do světoznámého rodiště doomerů (Třešť), kam vezl hokise a zuljina.

Abych lanku shrnul:

 • Byla vynikající, ale trošku mě mrzí chabá účast. Nepřijelo několik lidí, na který sem se těšil (namátkou Beran, Method, Bolton a další).
 • Potěšila účast x-jacka a smashe jakožto old school marin.
 • Rád sem viděl všechny starý známý i neznámý doomery.
 • Sežral sem asi 10 baget, z čehož se můj zažívací trakt vzpamatovával celý následující týden.
 • Zážitků bylo dost, nezbývá nic jiného než se těšit na další doom akci. Cya

  Komentáře účastníků:

  sneakfast: ultrahektobrutální technopeklo pro mě bohužel propuklo až v sobotu večer, o to víc jsem se ale těšil, až nažhavenou dvouhlavní polechtám přítomný slabochy. bohužel se u mě ten den konala absence skillu, pravděpodobně způsobená víc jak ročním nepařením - toho se však ostřílenej vlk nic nelekne, poměrně rychle jsem se dostal do varu a jel jak fretka. nálada panovala poměrně vstřícná, i když se mi zdálo, že večer už dost lidí bylo trochu "vyhranejch" z předchozích dnů, pařili jinačí hry atd. nicméně jsem si to bezvadně užil, i když jsem v noci poměrně rychle odpadnul. doufám, že se k doomu zas dostanu trochu dřív než na příští lance:]

  Draza: Myslim si, že tahle lanka se povedla asi nejvíc za poslední roky. Oragnizačně to bylo hodně dobře podchycený a to je asi to hlavní. Turnaje pěkně odsejpali a ceny byly fakt pěkný zpestření. Jediné mínus je asi absence spousty jmen z původního seznamu lidí, co měli dorazit. Na některý jsem se fakt těšil, že dáme pořádnej duelík, ale bohužel... Shrnuto podtrženo super akce se super lidmami :)

  Pipicz: Na lanku k oslavě kulatých narozenin Idoomu jsem jel s tím, že bude trochu připravenější program a přitom se budu nudit, neboť jsem očekával, že nevydržím pařit Dooma nějakých 14 hodin (to, že tam nebudu až do nedělního rána, jsem věděl již od začátku ;-)). A také jsem ho 14 hodin nepařil, byl jsem tam asi pouze pouhých 12 hodin (pokud nepočítám to čekání před začátkem), a navíc jsem nevydržel celý ten den u Dooma, ale, jako téměr všichni, jsem vyzkoušel i jiné gamesy, jež herna Battlezone poskytovala. :-) Avšak Dooma jsem si na této lance užil dost, totálně jsem zmrvil duelový turnaj v Entry, s čímž jsem počítal, protože Entry je mapa, kterou neumím a nenávidím, a také kvůli tomu, že jsem vyfasoval do skupinky vaina, hokise a Zuljina. :D V singlové soutěži jsem zase tak strašlivě nedopadl, jenže čtvrté místo nikoho nezajímalo, v potaz se bralo pouze první. :-( Ale i přes tyto tuze smutné události jsem se na této lance celkem pobavil, a až bude opět nějaká Doom lanka, nejspíš tam znovu dorazím. :-)

  smash: Jsem rád, že se akce vydařila zhruba tak jak jsme plánovali a že se vcelku povedl experiment se singlem a masem. Mrzí mě ti odpadlíci z původně registrovaných hráčů, ale zas na druhou stranu jsme se všichni vešli do jedný místnosti a bylo to tam takový v pohodě. Dost více mě mrzí, že na akci nepřijel Mr.XXX - člověk, bez kterého by se ta akce nekonala, protože by nebylo co oslavovat, kdyby před deseti lety nezaložil stránku DoomPage – základ Idoomu. Na akci jsem si asi po 1,5 ročním úplném doom půstu zahrál 1on1 a byl jsem rád, že jsem si mohl opět zahrát a že moje vystoupení neskončilo fiaskem a že se mi podařilo dovést zápasy do důstojné prohry :)  Další fotky


  Dema:


  Download (9,29 MB)

  Balík obsahuje: 7 dem z contestu, maso a vainovy zápasy v pavouku.

 •