Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Reportáž z Doom Open 2006

[ Twister ] [ 07.04.2006 ]
live CTF
  • oficiální název: Doom Open 2006
  • datum konání: 1. 4. 2006 (9:00)- 2. 4. 2006 (12:00)
  • místo konání: herna G8 na Národní Třídě v Praze
  • vstupné: cca 160 Kč
  • počet hráčů: 23+-
  • "organizátor": Method
  • výsledky: Tabulka v Excelu, obrázky:
Základní skupiny Pavouk play off
Základní skupiny Pavouk Play-off


Pátek | Sobota | Semifinále, Finále | Stupně vítězů | FotogaleriePátek

OMG, někdo zabušil do dveří zatímco sem sral na záchodě:). Otravovat přišel hokis se 2 vlajkama který před malinkou chvílí zpachtil někde v zapadlým koutě naší Třeště. Pochválil sem mu jeho dílo, který si bral na lanku, na kterou za 30 minut vyrážíme... Už jsme si mysleli, že naše štěstí s cestováním se chýlí ke konci, když nepřijel spoj do Jihlavy a nám tak ujel i další bus do Prahy. Záhy však přijíždí luxusní bus Ostrava-Praha-Londýn a žádný trápení se nekoná. Hurá na lan do Phy.

Dá se říct, že jsme si už zvykli na fakt, že lan nezačíná v sobotu v herně, ale v pátek v hospodě. Toto pravidlo nebylo porušeno ani tentokrát a tak se to Pod Smetankou hemžilo několika doomery. Když jsme se s hokisem dostali do hospy i my, chlastalo tu už několik lidí: Tomsa, Draza, Zen, Messiah, Conner, Beran, Drtinoha, Kelvin, Method a Gusta. Nezbylo nám něž se ke všem těmto zoufalcům přidat a vytvořit tak doom stool, který naháněl strach zbytku Smetánky. Zvláště pak hra, kterou vymyslela známá lama klanu WW - Drtič:). Nebudu tu popisovat jak se to hrálo, ale prostě ten kdo prohrál chlastal pivo a když prohráli 2 lidi současně museli zařvat:

My sme ale hovada. Po každým tomhle projevu se zbytek osazenstva hospy otočil k právě ječíčím individuím. Chvíli jsem tuto hru zkoušel hrát, ale neustále mi docházelo pivo a tak sem radši utek na druhý konec stolu, kde se hrálo prší. Ono koho by taky bavilo neustále řvát s Kelvinem, že sem hovado že.


x-jack s novým účesem Bubuss s novými brýlemi Čas tak plynul a k nám se připojil x-jack. Zde bych se trochu zastavil, protože právě jack schodil svůj známý indiánský účes, jak dokazuje fotka vlevo. I přes toto maskování jsme ho však poznali a chtě nechtě musel pít. Pozdějc přišel i Bubuss (byl u doktora s dcerou či co) a stejně jako jack na něm bylo něco jinýho - brýle. Jeho červená optika byla pryč - viz foto napravo:).

Po chvilce debatování s Messiahem o bibli, muslimech, sexu a přestupu do WW sem usoudil, že bude lepší se jít provětrat na vzduch. Do Prahy totiž dorazila nová posila PRE - sneakfast, kterýho sme si byli vyzvednout v metru. Cestou jsme potkali další 2 doomery - Darga a Štafla jak si to štrádlují do hospy. Svůj příjezd nám sneak spetřil bajkou o tom, jak potkal někoho kdo vypadal jako Method a tak se s ním dal řeči a do chodu. Po chvilce konverzace ho pak překvapilo, že mu pravý Method právě volá a tak tohoto (patrně jinýho úchyla) nechal svému osudu. Pak už se zase jen chlastalo a kecalo a tak si jen několik jedinců všimlo příchodů dalších lidí: Titana, Raiderra, ufona, Zemědělce a Bubušáka.


Před 23. hodinou jsme definitivně opustili hospu a vydali se směrem k ufonově základně, kde jsme měli slíbeno přenocovat. Bylo nás docela hodně (Twister, hokis, sneak, Raiderr, Method, ufon, Titan a Beran) a cesta tak ubíhala rychle. A byla to dlouhá cesta, protože už nám nejel žádnej bus a tak sme šli pěkně pěšky. Navštívili jsme nějakej supermarkt a nakoupili několik žampiono-šunkovo-žampionových pizz. I přes komunikační bariéru se nakonec hokisovi podařilo přesvědčit sneaka o tom, že žampionů je tam skutečně víc. Sneak se mu za to však později odvděčil, když mu pizza s přebytečnýma žampiona spadla na hokisovy kalhoty a ten po zbytek víkendu vypadal, jak kdyby ho někdo poblil:). O útrapách s koupeným a použitým vínem raději s ohledem na jednoho člověka radši psát nebudu.Ufon má fakt pěknej byteček a tak bylo na čase mu ho zdevastovat. Jako první se toho ujal právě sneak se zmiňovanou pizzou, která mu padala nejen na hokise, ale i na podlahu. Svou troškou do mlýna přispěl i Raiderr, když načal ty smradlavý rybičky a provoněl zbytek pokoje. Vůně se linula i z blíže nespecifikovaných bot a tak je ufon musel izolovat do igelitového pytle. Vážně nevím, proč ten method tak moc smrdí, ale mám podezření, že to je nějaká pražská zatuchlina:).

Měl jsem štěstí, protože sem se ubytoval ve VIP room s Titanem a nemusel si tak vychutnat bugr ve vedlejší cimře, kde spal zbytek PRE a Beran. Stačilo mi, když asi 20 minut hrála ta dětská skříňka, pak sem usnul. Toto sem slyšel jen z vyprávění, takže nevím jestli to je pravda:). Hokis prý nepřestával srát ufona ani v noci. Prvně rozhazoval plyšáky po Beranovi, pak rozkládal dětskou postýlku a vše doplňoval hláškama typu:

"Ufone, muzu se jit napit?" 
Ufon: "Jo muzes" 
"Me se nechce"

Sobota

Ráno jsme se vydali do G8. Bylo ještě zavřeno a vedle pobíhal týpek z herny a vysvětlil nám, že nemá klíče. Plánováné otevření herny se tak uskuteční až v 10:00. Bylo super, že vedle vchodu byly židle, na který sme si hned sedli. Už ne tak super bylo, když najednou vyběhl s italský pizzerie majitel a začal na nás ječet: "no, no, no per favore" a gestikuloval jako ať zvednem svoje zadky z jeho židliček. Sneak se na to pak vykašlal a sednul si na zem (hned vedle židlí:). Najednou se vynořila skupinka lidiček a už zdálky sem poznal Mea, spolu s ním přišli Starrec, Konar a Houbar. Ufon jim vylíčil situaci a od Houbaře za to dostal křesťanské noviny. SMka se rozhodli, že půjdou zatím na pivko. Přidali sme se k nim, s tím že asi pivko teď omezíme, v pátek ho bylo dost. Nakonec to stejně nevyšlo, protože po zhruba půl hodinový procházce jsme neobjevili hospodu, kde by měli otevřeno. Rozhodlo se, nakoupit v Tescu lahváče:).G8 už byla otevřena, nakopíroval se doom, nastavily servery a mohlo se začít hrát. Rozlosovány byly 2 skupiny, který vypadaly takto:

Skupina A Skupina B
Skupina A
Tým Tag Hráči
WW [WW] Drtinoha Zen Messiah
Páky - x-jack Kelvin Meo
PRE <PRE> Twister hokis ufon
66 =66= Titan Beran Bubuss
Skupina B
Tým Tag Hráči
ID <ID> Conner Houbar Konar
TDS *SM Tomsa Draza Starrec
PRE2 <PRE> MethoD sneakfast RaideRr
Venca - Venca Gusta Štafl


3. Turnaj CTF 3 on 3
Zápasy se začly odehrávat a teď se můj komentář omezí pouze na popis matchů ze semifinále a finále Vzhledem k tomu, že jsem stejně většinu zápasů neviděl resp. viděl, ale to byly stejně jen PRE matche, tak to vypustím. Stačit vám tak musí vrchol turnaje:), tabulka s výsledkama a 2 videa, který sem natočil ze čtvrfinále mezi 66 a PRE2.

VIDEO! ze zapasu PRE2 vs 66 VIDEO! Konec zápasu

Semifinále - TDS vs PRE2

V první zápase se utkaly týmy PRE2 s TDS a match to byl vskutku napínavý. První mapu volily PRE a vybrali číslo 16 - Return to Phobos. Po velké bitvě plné skvělých fragů nakonec končila výsledkem 4:4, což dávalo více úsvěvům na tváři klanu SM. Další mapu totiž volili oni a byla jí 03 - Exophase. Zde velmi lehce vyhráli 5:1 a měli zápas skvěle nastartovaný. V další mapě (09 - Frozen), kterou volil soupeř však TDS docela nečekaně prohráli 2:4 a stav zápasu byl tedy vyrovnaný. Další mapa mohla a nakonec i rozhodla celý zápas. Tou poslední se stala mapa číslo 04 - Ralphis and Magical Ice Forts, ve které neměli TDS snad žádný problém a naprosto s přehledem ji dokázali vyhrát 5:0. Do finále tak poustoupili Mariny ze SM.

Semifinále - PRE vs ID -> demo
Druhý zápas se potýkal s problémem, kdo nastoupí za již nepřítomného Houbare. Ten už patrně někde mezi Prahou a Plzní promýšlel, jak doplní svůj sloupek na našem fóru. Místo něj však někdo nastoupit musel. Nekonec se ID dohodli se sneakfastem, což se jistě teď stane trnem v oku pro několik lidí, že? :) První mapu si zvolili PRE a to map číslo 08 - Something Epic. Výsledek byl jasný a přišel zhruba po 10 minutách hry - 5:0. Další mapu 04 - Ralphis and Magical Ice Forts si zvolili ID. Mimochodem ID momentálně v sestavě s jedním BK a jedním PRE:). Po neuvěřitelně tuhém matchi a více než 400 frazích však mapa skončila remízou 3:3. V tý mapě mě pobavil snad jen Kelvin, kterej se připojil do blue. Zapojit do hry se ale nemohl a stejně už asi zjistil, že vlezl na špatnej server:). Další mapu zvolili PRE a to 16 - Return to Phobos. Zde vyhráli 5:1 a postoupili do finále.

Finále - PRE vs TDS -> demo!
Očekávaný vrchol lanky nezůstal nic dlužen svému očekávání:). Ve finále se sešli skutečně 2 nejlepší týmy na lance a souboj mohl začít. První volili opět PRE (nechápu, proč s námi nikdo nechtěl volit první mapu), překvapivě jsme zvolili Frozen (09). Méně tak překvapivě mapa skončila, ve scoreboardu totiž svítilo 2:2. Skvělý start pro TDS, kteří následně a pro mě určitě překvapivě vybrali 04 - Ralphis and Magical Ice Forts. Velmi tuhá bitva, kde součet fragů dosáhl čísla 460. TDS se ujali vedení, jenže pak přišla 2 rychlé PRE vlajky a zápas byl zcela otočen. TDS však dokázali rychle srovnat na 2:2. Tento stav svítil jako skóre po 5 minutách hry. Dalších 5 minut se nic neměnilo ač byly velké šance na obou stranách. Pak přišla rozhodující vlajka a PRE se ujalo vedení 3:2, které si udrželo až do konce. V tuto chvíli 1:0 na zápasy. Další mapu volili právě PRE a jak už se dalo čekat byla to map 16 - Return to Phobos. I tuto mapu dokázali vyhrát a to v poměru 4:3. Celkové skóre zápasu tak činí 2:0 na zápasy a PRE tím vyhrávají lan.

4. Exibiční zápasy
Po ukončení turnaje v CTF, což bylo zhruba o půlnoci už zbylo hodně času na exibiční zápasy či další individuální plány všech jedinců. Několik lidí už opustilo hernu dřív a zbylo tam lidí tak akorát co bylo počítačů (takže zhruba 15?). Co se nějakých větších doom exibic týká, zahráli jsme pěknej match ve 4ctf.wadu nebo jak se to jmenovalo a protože sem lamka, screenshotoval sem každou mapu tudíž se můžete pochochat i vy:).Poté už sem se účastnil jen TDM v Suburbs, ale to už se mi nezdálo ono, dřív to bylo zábavnější:/. Zahrál jsem 6 her v coop s hokisem ve Warcraftu:) (btw. 5 výher, 1 porážka). Kolem páté hodiny ranní jsme se rozloučili se zbytek posledních lidí v G8 a spolu s x-jackem odešli na metro. Tam se i naše rozdělili a nás už čekala jen cesta domů. O půl devátý jsem už seděl doma u televize.Stupně vítězů


TDS
Tomsa, Draza, Starrec

2. místo

<PRE>fessionals
Twister, hokis, ufon 

1. místo

PRE2 + ID
MethoD, sneakfast, RaideRr
Conner, Houbar, Konar

3. - 4. místo


2. místo: Speedy Marines - TDS 1. místo: vítězný tým PRE 3.-4. místo: Team PRE 2 3.-4. místo: Team ID


Další fotkyZávěr
Další skvělá lanka a setkání s doomery tělem i duší. Ti, kdož přijeli si jí dozajista užili, zapařili a zachlastali. Netradičně končím kritikou. Jedinou věcí co mě neuvěřitelně sralo = automat s hudbou ze Star Wars. Ačkoliv sem fanouškem Hvězdných válek, slyšet to hrát 859x za den je hrozný! Příště jim to vypnem! Dalším neduhem byly lagy, který zavinily zbytečný opruzy v CTFku. Zajímalo by mě čím to bylo, ale mám podezření, že jsme jako server vybrali ten nejhorší komp, tak snad příště:). Už sem unaven a proto tímto končím report z Doom Open 2006:). Vivat DooM.

mr.twister

Související odkazy: