Screenshot

DooM Open 2010

Účastníci prosincové DooM Open 2010, chybí Bubuss se synem...

Reportáž z Confusion Doom Party 2005

[ Twister ] [ 07.04.2006 ]
  • oficiální název: Confusion DooM Party 2005
  • datum konání: 24. 9. 2005, začátek 9:00, konec 24:00
  • místo konání: herna G8 na Národní Třídě v Praze
  • vstupné: cca 150 Kč
  • počet hráčů: 24+-
  • organizátor: Method
  • výsledky: Tabulka v Excelu či následující 2 obrázky.
  • prezentace: 300 MB video v .avi od Mafa
Základní skupiny Pavouk Play-off

Pátek | Sobota | Týmy | Finále | Stupně vítězů | FotogaleriePÁTEK - 1.1 Úvod

Rád bych se podělil o své dojmy a zážitky z největší akce českých doomerů v tomto roce. Vše začalo pátečním odjezdem z Brna. Mel jsem štěstí, když jsem den před odjezdem narazil na SubKinga, který mi sdělil, že je domluvený s Beranem a Radkem na společném odjezdu. Slovo dalo slovo, a tak jsem joinul jejich tým. Sraz byl domluvený ve 12:45 na Zvonařce. První jsem se doplížil já, dále Beran a pár minut po něm i SubKing. Radeg měl dojet ve 12:50, což se zdálo jako velmi nepravděpodobné, neboť Radeg tou dobou ještě zahříval sedadlo autobusu ve Vyškove. Moc jsem nedoufal, že ještě stihneme náš autobus s odjezdem 13:15 a pomalu se připravoval na to, že začneme lámat škopky už v Brně než pojede další autobus. Chmury byly ovšem rozehnány, když Radkův autobus pět minut před odjezdem dorazil a my se tak mohli vydat směrem hlavního města Prahy.

1.2 Cesta do města
Cesta probíhala klidně, probíral se kupodivu hlavně Doom, a také Beranův pobyt v Portugalsku a opravdu vypečená hra "Fill the Table" /pro bližší informace se obraťte přímo na Berana :-) / Se SubKingem jsme se také shodli, že Judas23 je králem zápasu 1-on-1 a na respawny nadávají jen lamky, které ho hráli párkrát za život:) Centrum Prahy bylo "kupodivu" ucpané, takže byl dostatek času prohlédnout si Nuselský most, případný skokan by měl opravdu početné obecenstvo a před odrazem by se jistě dočkal i nějaké té mexické vlny, Národní muzeum a další architektonické skvosty matičky Prahy.

1.3 Pod Smetánkou
Na Florenci už cekal MethoD se svou půvabnou přítelkyní a po vzájemném představení nás pohltily hlubiny metra. směr: Václavské náměstí, potažmo tolikrát oslavovaná hospoda Pod Smetánkou. Nebyli jsme prvním osazenstvem knajpy, předvoj tvořili Drtinoha, Tomsa_x, x-jack a Gusta, úsměv na rtech mne vyvolal lístek, který svou plochou připomínal spíše kapesník, jak se později ukázalo tato nosočistoplena byla více než žádoucí :) Dalším spolupijanem byl Titan, pár minut po něm se priřítil mafo, a poté se s příchozími doomery roztrhl pytel. Zde už použiji pouze výčet, paměť mi s příchodem dalších moc nepomohla. Vybavuje se mi Twister, hokis, kelvin, Zemedělec, Bubuss, Bubušák a kluci spravující server Obláček, čili Firestone a DoubleThink, pokud jsem na někoho zapomněl, tak se velmi omlouvám ... V této sestavě zábava poklidně plynula a čárky na úctu rostly jak houby po dešti. Kolem půlnoci nastal čas k placení, rozloučení a úprk směr poslední metro. Jako zlatý hřeb večera se ukázal kelvin a jeho příhoda: "Kterak chudý student ke kabátu a novému domovu přišel:)" Následovala cesta k Drtinohovi ve složení: Tomsa, kelvin, SubKing, mafo a moje maličkost. Drtinohovi se málem povedlo zajistit lahváče na ráno, leč borec s basou Staropramenu v tramvaji byl neústupný :(

SOBOTA - 2.1 Težká jsou rána opilců

Sobotní ráno se neslo ve znamení krutosti, ve hlavě hučelo jak po pořádné nakládačce a žaludek žádal o urychlenou exekuci. Problémy ovšem přerazil kvalitní čaj, který uvařil Tomsa, a také vlastní zásoby müsli :) Po ranním gáblíku nastal čas vyrazit na Národní třídu do G8, bohužel Drtinoha byl ze včerejška velmi znaven, takže zůstal doma, dospával formu a loučil se s tím, že za hodinku bude u nás :) Po příjezdu na Národní třídu jsme potkali ufona, který zřejmě právě zaparkoval svůj talíř. Zdál se trochu nesvůj, když nereagoval na naše halekání a teprve až blízký kontakt s námi ho přesvědčil, že je na správné planetě a ve správném časovém období. Rychle jsme se seznámili a spěšně vběhli do útrob G8.

2.2 Herna G8
Herna byla rozložena do několika pater, v prvním se povalovaly automaty z roku raz, dva, tři, fotbálek a nezapomenutelný automat StarWars. Úvodní skladbu Hvězdných válek všichni slyšeli během dne alespoň stokrát :). Až úplně naspodu se nacházela oblast, ve které jsme měli strávit následující 14 hodin. Hned po vstupu mě zaujalo promítací plátno, na kterém běžela Futurama, což bylo rozhodne hezké přivítání :) Počítače už byli zlehka obsazeny, v pohodlné sedačce se také nacházelo pár doomerů. Twister právě řešil rozlosování týmu do skupin, a také 1-on-1 turnaj, který se pres všechnu snahu nakonec nepodařilo odehrát. Vyskytly se technické problémy s Prboomem, a tak se z celého pavouka odstřílelo jen pár zápasu a turnaj byl ukončen. Další duely se už nesly v duchu pohodových přáteláků. Ale pojďme dále. Zabral jsem jeden z počítačů a okolní svět přestal na pár minut existovat. Byl jsem příjemně překvapen vybavením PC, kromě vysoce výkonného hardwaru mě také potěšili periferie, především myšky byly opravdu luxusní, protože Logitech MX500 zaručují kvalitní hru.
2.3 České Doom klany
Kolem půl desáté dorazili zbývající hráči ze Speedy Marines, konkrétně Starrec a Meo, z 66 dorazil JimNorton a nesmím zapomenout na našeho týmového kolegu Spirita. Všechny týmy byly tímto kompletní a nic nebránilo odstartování turnaje v CTF 3-on-3. V 11 hodin došlo k oficiálnímu zahájení a třináctihodinový masakr mohl začít. Celkem se zúčastnilo osm týmu (viz. tabulka), proto byly vytvořeny dvě skupiny po čtyřech týmech. Hrálo se systémem každý s každým, vždy na třech mapách, přičemž každý tým volil jednu mapu a třetí byla určena losem. Za vítězství v mapě byly přiděleny týmu 2 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodu.

Název klanu Tag Název týmu Hráči
66 =66= TiBeTh Titan Beran ThomasTV
66 =66= BuBurTon Bubuss Bubusak JimNorton
SpeedyMarines SM* --?-- Tomsa_x Starrec Meo
Wild Warriors WW --?-- Drtinoha kelvin Zemedelec
Predators PRE --?-- ufon hokis MethoD
Aliens ALI Psi Alíci Cow-Killer mafo Spirit_crusader
--------- --------- IDOOM Twister x-jack smash
--------- --------- Drinky venca12 Jobah Subking3. TURNAJ Z POHLEDU ALI
Do naší skupiny jsme dostali WW, Drinky a PRE. V druhé skupině se do sebe měli pustit SM*, TiBeTh, BuBuRton a IDOOM. Zde také došlo k nemilosrdné k bratrovraždě, když se utkal TiBeTh s BuBurtonem, ale to už ke každému pořádnému turnaji patří.

3.1. Skupina

3.1.1. ALI vs. WW
První zápas Psu Alíku, tedy Alienu, tedy nás, byl odehrán proti Divokým Válečníkům, čili WW. Za indisponovaného Drtinohu zaskakoval Bubušák z 66. Zápas to byl výborný, plný rychlé akce a mnoha fragů. Byla to dobrá příležitost jak si vyzkoušet obsazení jednotlivých postu a trochu se sehrát, jednalo se totiž o naši premiérovou hru v tomto složení. Dali jsme hlavy dohromady posty rozdělili následovně: mafo - obrana, Spirit_crusader - záloha, Cow-Killer - útok. Zápas jsme vyhráli v poměru 3:0 na mapy a 15:3 na vlajky. Prvních šest bodu bylo v kapse, a také určena sestava, ve které odehrajeme zbytek turnaje. Odkládal jsem sluchátka, když mě oslovil neznámý člověk, zda-li jsem Cow-Killer. Odpověděl jsem kladně, aniž bych tušil, kdo to vlastně je. První překvapení dne bylo na světe, protože to nebyl nikdo jiný než bývalý clen klanu SteelSting Sonicek. Vy, kteří nemáte ponětí o koho se jedná, vězte, že pokud vás vyklepl v Entry človíček s nickem time-killer narazili jste právě na Sonicka. Dali jsme se do hovoru, který byl ovšem záhy přerušen, neboť přišel čas na nejočekávanější zápas skupiny.3.1.2. ALI vs. PRE
Aliens vs. Predators není jen názvem dvou ras, které jsou postrachem celého vesmíru, ale také synonymem řezníků, kteří neradi prohrávají a v neposlední řade se jedná o dva nejstarší české klany (aktivní klany pozn. Twister), které na naší Doom scéně působí. První mapu volili Predátoři, vybrali si map19, která je náročná především na obranu a v okamžiku, kdy vlajka opustí své výchozí stanovisko a zmizí v dlouhých uličkách a temných zákoutích je téměř nemožné zabránit skórování. Obranné duo ve složení mafo a Spirit čistilo základnu, zatímco jsem nosil vlajky do báze. Konečný výsledek první mapy byl 5:2 pro nás. Další kroky zápasu byly na nás. Po krátké bojové poradě jsme vybrali map08, která je skvělá na obranu a pro útočníky představuje skutečný oříšek. Hra měla pěkný spád, útok se přeléval z jedné strany na druhou, přesně tak jak to má být. Celkové skóre dopadlo smírně 2:2. Třetí mapa byla určena losem a štěstí padlo na map04. Pěkná rychlá mapa s velkým prostorem pro invenci útočníku a dostatečnou škálou zákeřných kemp placu pro obránce. Ze začátku se nám dařilo, rychle jsme se ujali vedení a vypadalo to na hladké vítězství, ovšem opak byl pravdou. Predátoři zatáhli za záchrannou brzdu a pustili se do zásadního zvratu. Po zuřivé bitvě nás PRE porazili 5:3. Celkově jsme z toho zápasu vzešli jako vítězové, vyhráli jsme o jednu vlajku, s bodovým ziskem 4 bodů.

3.1.3. ALI vs. Drinky
V našem posledním zápase proti Drinky týmu došlo k opravdu tuhé bitvě s těmito výsledky map01 5:3, map07 1:1, map04 5:2. Výnos posledních 5 bodu stačil na celkové druhé místo ve skupině. Následovala hodinová pauza během níž se dohrávaly zbývající zápasy druhé skupiny, doplňovala a vymýšlela taktika na následujícího soupeře. Během odpočinku došel další clen Alienu, kterým byl Darg a také dnes již poslední člen SS Cazzy_Svjed. Byl jsem rád, že se ukázal, protože to byla dobrá příležitost, kterak vysvětlit přestup většiny osazenstva SS k ALI.3.2. Čtvrtfinále
Konečně to přišlo, hlavní část turnaje, kde jedna prohra znamenala rozloučení se s turnajem.

3.2.1. ALI vs. SM*
Na základe výsledku skupin nám byl určen tým Speedy Marines. Dal se cekat velmi těžký zápas. První mapu vybírali SM* a to klasiku map09 - Frozen, začátek zápasu mel hladký průběh, brzy jsme se ujali vedení a vše nasvědčovalo klidnému průběhu, který měl vyústit ve vítězství. Jak velký omyl to byl se ukázalo o pár minut později, kdy protivník srovnal stav a navíc si šikovně pohlídal BFG, takže byl útok pouze s SSG o mnoho složitější, tato taktická metoda vyústila v další vlajku soupere a už jsme se vezli, chybělo pár minut do konce a nám se stále nedařilo udělat zásadní převrat v útoku, což korunovali SM* další vlajkou zhruba dvě sekundy před koncem. Výsledek první mapy 1:3. Tohle byla studená sprcha, vzali jsme si timeout a s mafem jsme usedli za kompy, na kterých jsme odehráli zápasy ve skupině. Naše mapa byla už klasika v podobě map08. Opět se strhl litý boj s přetahováním o iniciativu v nepřátelských bázích. Konečný výsledek byl 3:1 pro nás a opět jsme byli ve hře a mohli pomýšlet na postup do semifinále. SM* udělali dobrý tah, když vybrali jako svou další bitevní arénu map06, těžce defenzivní mapa, kde se dá uhrát stav 0:0 relativně lehce a v tomto případe to také tak dopadlo. Do poslední mapy se šlo s vyrovnaným skóre a nic nebylo rozhodnuto. Naše volba: map16, velká mapa, kde je mnohem důležitější než skill s SSG taktická hra. Vše nám vyšlo na jedničku obrana i záloha plnili úkoly s přehledem a zkušeností, takže padal jeden bod za druhým a konečné vítězství se uhnízdilo na naší straně v poměru 5:2, přičemž celkově na mapy jsme vyhráli 2:1 a brány semifinále nám byly otevřeny.

3.3. Semifinále
Semifinálový zápas ALI vs. =66= patřil z mého pohledu k tomu nejlepšímu, co bylo na LANu k vidění. Demo zápasu si můžete stáhnout z Gamezone (momentálně nemůžete pozn. Twister). Dala se čekat tuhá bitva, ale to co přišlo, bylo peklo samo.

3.3.1. ALI vs. =66=
Možnost volby první mapy spadla do klína nám, neváhali jsme a vytáhli naši oblíbenou map08. Bohužel nám náš záměr pošramotit sebevědomí soupeře moc nevyšel. Konečné skóre 1:1 dávalo lepší vyhlídky =66=, což melo být stvrzeno faktem, když si =66= jako svou první mapu vybrali map03, kterou mají opravdu v malíčku. Přetahovaná mohla začít. Vsadili jsme na rychlý rush, který se ukázal být úspěšným a první vlajka byla na světe. Následovala drobná pauza v podobě raketových spamů, které jsou v této mapě běžné a vysoce účinné. Po pár minutách se mi povedlo donést vlajku až na práh báze, byl jsem sestřelen do zad, ovšem vlajku zpětně sebral Spirit a další bod byl na světe. Před vypršením časového limitu se soupeři povedlo stav pouze korigovat na konečných 2:1. Byli jsme na koni s možností výběru další mapy, chtěli jsme jet na remízu a map06 nám náš záměr bez problému umožnila. Soupeř se s vlajkou dostal nejdál do půlky a to byla vždy konečná stanice nejen pro ně, ale také i pro nás:) Nakonec tedy 0:0. Vítězství bylo na dosah, stačilo uhrát remízu v následující mapě a postup do finále by byl na světe. Závěrečné bojiště map07, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale musím uznat, že =66= zde měli celou dobu trochu navrch. Mají tuhle mapu pěkně najetou od posledního turnaje na Obláčku, což potvrdili zhruba dvě minuty před koncem, když Titan zcela nepozorovaně vynesl vlajku z báze a zároveň stanovil konečné skóre na 0:1. Po čtyřech mapách byl stav 1:1 na mapy a 3:3 na vlajky, dokonalá remíza a drama až do úplného konce. Poslední hra map04. Rád bych popsal průběh hry, ale napadá mě jen jedno jediné slovní spojeni "totální řezničina". Nic podobného jsem v této mapě nezažil a zřejmě už nikdy nezažiji. Za 15 minut hry se nastřílelo přes 450 fragů, myslím, že to mluví samo za sebe. Štěstěna se přiklonila na naší stranu a výsledek 3:1 nás posunul do finále, kde už si nás brousili zápěstní bodáky slovutní Predátoři.3.4 Výlet na Strahov
Po vyčerpávajícím zápase s =66= jsme si vzali dvacetiminutovou pauzu, která mela posloužit k návštěvě strahovských kolejí. Mafo zapomněl pár věcí v hospodě Pod Smetánkou, přičemž je mistr Firestone zachránil a vzal je s sebou. Možnosti shlédnout strahovské koleje jsem neodolal a jel tedy s nimi, kromě toho, trocha čerstvého vzduchu nikdy neuškodí. Z původních dvaceti minut se stala celá hodina, trošku jsme s mafem zabloudili při zpáteční cestě, ale nakonec jsme cestu do herního hnízda našli, i když za zpoždění nám moc pochval uděleno nebylo:)

3.5 Finále
Třiadvacátá hodina právě odbila, když přišla hodina H. Finále Confusion LAN Party 2005 Aliens vs. Predators. Vítěz bere vše, slávu, poctu a nehynoucí ovace:)

3.5.1. ALI vs. PRE
Ten den jsme PRE už porazili, ale teď proti nám nastoupil úplně jiný soupeř s novou taktikou a nečekaným esem v rukávu v podobě výběru první mapy finále, která se během turnaje ani jednou nehrála map16. Množství SuperCharge a MegaSphere je opravdu vysoký a tým, který si je pohlídá vyhraje. V této mapě se projevila nesehranost našeho týmu, protože nikdo pořádně nevěděl, co má dělat a co hůř, soupeř nám vyžíral SuperCharge v naší bázi. Dostali jsme pěkně na zadek a moc se divím tomu, že jsme prohráli jen 3:0. A teď přišla na řadu naše map08, měli jsme možnost srovnat krok, ale opak byl pravdou PRE nás porazili i zde a to 2:1, teď už to vypadalo bledě a Predátory od konečného vítězství dělila pouze remíza. Jejich Jokerem měl být Frozen, ve kterém jim za celý turnaj nikdo nedal ani vlajku. Překvapení mohlo být na světe, když jsme se chopili vedení a navrch přidali ještě jednu vlajku, jenomže PRE si nasadili náramenní děla a jali se malovat sněhové stěny Frozenu naší krví, takže během pár minut skóre srovnali. Další překvapení se již nekonalo, a tak třetí mapa v poradí dopadla smírně remízou. Predátoři tak dokázali, že i pres mírnou neaktivitu v poslední době, dojeli na LAN ve skvělé formě a upevnili svou pozici na české Doom scéně jako vítězové LAN party v CTF 3on3. Panové gratuluji k vašemu vítězství a příště ... :)3.6 Vítězové a "poražení"


Medaile byly tedy rozděleny následovně ....

Stupně vítězů

Psi Alíci
Cow-Killer, mafo,
Spirit_crusader

2. místo

Predators
MethoD, hokis, ufon

1. místo

66 (TiBeTh) + Idoom Team
Titan, Beran, ThomasTV
Smash, Twister, x-jack

3. místo
4. NEDĚLE

4.1 Soboto-Nedělní akce
Po gratulacích soupeři a představení nového krále CTF pro zimu 2005 nadešel čas relaxace, tedy popíjení zlatavého moku a samozřejmě debata o čerstvě nabytých zážitcích. Jsem si jist, že obrázek o nedělní akce si uděláte mnohem lépe z videa, které dal dohromady mafo, než z mého vyprávění. Vypíchnu jen dva okamžiky, první byl, když jsme v hospodě narazili na Webstera (foto k dispozici) a druhý, když Bubussovi volala jeho lepší polovička a vzal to Tomsa :)))4.2 Závěr
Během LANky se vyřešila zásadní věc v klanu ALI, když jsme po dlouhých tahanicích nebyli schopni sestavit CTF týmy sami, vyřešil to turnaj za nás, což de. A nesmím nezmínit výkony Spirita, který ukázal, že je ocelový muž, když průměrný počet fragů na mapu se pohyboval kolem 75-80, přičemž map04 s =66= byla jen špičkou ledovce, jeho 104 čárkám na lístku můžeme jen potichu závidět:)) Mafovi bych chtěl poděkovat za betonovou obranu, která dala soupeři ochutnat, jaké to je když spadnete do mlýnku na maso. A na úplný závěr chci poděkovat všem, kteří se zúčastnili, jednalo se o nádherný zážitek, na který budu ještě dlouho rád vzpomínat. Atmosféra zápasu byla úžasná a běžné hraní pres internet se s ní nedá ani při nejlepší vůli srovnávat. Chci také poděkovat organizátorům LAN Party, tedy MethoDovi a herně G8, která nabídla příjemné prostředí a ochotnou obsluhu. Při příští LAN party, která se snad konečně uskuteční v Brně na viděnou!! (už se na tom pracuje ...)

... Doom Forever ...

Cow-Killer